Vítám Vás na stránkách uměleckého kováře, podkováře Jana Celera.

Jít cestou kováře jsem se rozhodl roku 2008, když jsem začal studovat obor Umělecký kovář, zámečník v SŠŘ Jaroměř. K oboru jsem měl blízko díky dědovi Adolfu Krčmáři, který byl kovář. Historie kovářů v naší rodině sahá podle vysvědčení až do 19. století k prapradědovi Aloisu Krčmářovi. Ten službu kováře, podkováře provozoval již v Kunvaldě, později se synem Adolfem Krčmářem starším až s vnukem Adolfem Krčmářem mladším, mým dědem. Ten pracoval v původní kovárně se zaměstnáním kováře v místním zemědělském družstvu. Kvůli nenástupci byla kovárna později nevyužita a málo kdy se v ní dělalo. Až když jsem se s dědou rozhodl znovu kovárnu "rozzářit,, Později se ale kovárna musela stejně uplně přemístit, a to místo garáže, menší kovárny. Nyní se snažím pokračovat v rodinném řemeslu, své výrobky dělat poctivě a dle přání Zákazníka. Na stránkách jsou ukázky z mé výroby, se zákazníkem se snažim nejdříve samotný výrobek nakreslit, aby měl zákazník představu jak bude dílo vypadat a kolik přibližně bude stát (né vždy to jde odhadnout). Samotné vyhotovení výrobku provadím co nejdůkladněji, podle klasických kovářských technik a co nejpoctivěji. Největší odměnou za práci je spokojený zákazník.

Roku 2013 jsem nastoupil na obor Podkovář, kovář. Získávám zkušenosti pod panem mistrem Karlem Kysilkou a jezděním po seminářech. Zajímám se o vše, co se týká kopyt koní, jejich problémy, choroby i o nové trendy v podkovářství. Nyní se starám o několik koní a nemocných krav. V případě Vašeho zájmu se budu těšit. BEZ KOPYTA NENÍ KONĚ.

Roku 2018 jsem přistavil a zvětšil kovárnu, kde púsobím, TĚŠÍM SE NA VAŠÍ NÁVŠTĚVU

 

 

Novinky

Akce na rok 2023

31.12.2022 18:52
Můžeme se vidět- v Muzeum starých strojů Žamberk na jaře i na podzim v Sopotnici na konci května, v létě pak v Rožnově pod Radhoštěm, na Kovářských Sonátech u Opavy, na Helfštýně, v předvánočním čase na Vánočních trzích ve Velinách,v Žamberku, popřípadě v Něměcku ve městě Regensburg na zámku Thurn...

Anketa

Které kovářské práce se vám líbí?

Dveřní kování (365)
5%

Mříže (261)
3%

Nářadí (388)
5%

Květiny (242)
3%

Plastiky (356)
5%

Svícny (332)
4%

Zvoničky (5 272)
70%

Zbraně (265)
4%

Celkový počet hlasů: 7481

Zámečnické práce

Zakázková výroba

20.10.2012 15:41
Dveřní kování, klepadla, ploty, mříže, kliky.